خامنه‌ای: مردم نباید “احساس بن‌بست” داشته باشند

media 

رهبر جمهوری اسلامی در مورد خطر تبلیغات منفی و شیوع "ویروس بدبینی" در کشور هشدار داد و گفت که اگر مردم تبلیغات مثبت نظام را باور نکنند اما "سخن دروغ دشمن" را باور داشته باشند، وضعیت بسیار خطرناک خواهد شد.

روز پنجشنبه ١۵ شهریور/۶ سپتامبر، آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با اعضای مجلس خبرگان، در توضیح "شرایط حساس" کشور گفت: "امروز نظام اسلامی با یک جنگ همه جانبۀ اقتصادی مواجه است که از یک اتاق جنگ هدایت می‌شود اما در کنار این جنگ، یک جنگ مهم رسانه‌ای و تبلیغاتی نیز در جریان است". به گفتۀ او دستگاههای جاسوسی آمریکا و اسرائیل "با حمایت مالی قارون‌های منطقه" تشکیلاتی را برای این جنگ رسانه‌ای راه‌اندازی کرده و در تلاش "برای آلوده کردن فضای تبلیغاتی و فکری جامعه هستند".

هدف این جنگ به گفتۀ خامنه‌ای "ایجاد اضطراب، یأس، ناامیدی و احساس بن بست، و بدبین کردن مردم نسبت به یکدیگر و نسبت به دستگاههای مسئول است".

خامنه‌ای به تأکید در بارۀ تأثیر تبلیغات سخن گفت و نسبت به شیوع "ویروس بدبینی" میان مردم هشدار داد.

به گفتۀ خامنه‌ای بسیار خطرناک است که "اقدامات و تبلیغات مثبت قابل باور نباشند اما سخن دروغ دشمن قابل باور شود".

او افزود: انتقاد نباید طوری باشد که "بندِ دلِ شنونده پاره شود و همه چیز را از دست رفته تلقی کند".
رهبر جمهوری اسلامی  در عین حال اطمینان داد که به رغم همۀ تبلیغات منفی، "کشور در حال حرکت به سمت مفاهیم و آرمانها و حقایق انقلابی است". او افزود: "حضور گسترده جوانان در راهپیمایی اربعین، اعتکاف، نماز جماعات دانشگاهها و جلسات ماه رمضان، نشان دهندۀ پیشرفت در زمینه‌های معنوی است. چرا این نکات مثبت و پیشرفتها را نبینیم؟"

خامنه‌ای همچنین با اشاره به مشکلات اقتصادی  و بخصوص بحران ارز گفت: "راه علاج مشکلات کشور، خالی کردن پشت دولت و ابراز برائت از فعالیت دستگاههای مسئول نیست". او جای دیگری تأکید کرد که "دعوا کردن راه اصلاح نیست، همچنانکه ایجاد تشکیلات و کار موازی با دولت نیز به صلاح و موفق نخواهد بود و تجربه ثابت کرده است که کار باید به وسیله مسئولان آن، در مجاری قانونی انجام بگیرد".

Comments are closed.