درگیری سپاه با عوامل نفوذی در “سراوان”: سپاه می گوید ۴ “تروریست” کشته شدند

media

سپاه پاسداران، روز جمعه ۲۸ سپتامبر/۶ مهر اعلام کرد که طی در گیری با "تروریست" های نفوذی از پاکستان در مرز "سراوان" واقع در جنوب شرق کشور چهار تن از مهاجمان کشته شده اند.

در این درگیری که نیمه شب گذشته در استان سیستان و بلوچستان رخ داد، دو تن دیگر از عوامل نفوذی زخمی شده و بقیه آنان ناگزیر به فرار به خاک پاکستان شدند.

خبرگزاری فرانسه می نویسد در استان سیستان و بلوچستان جمعیت گسترده ای از گروه های قومی بلوچ و اهل تسنن زندگی می کنند. این در حالی است که بیش از ۹۰ درصد جمعیت ایران شیعه هستند.

گروه سنی افراطی "جندالله" یعنی "سربازان الله" از سال ۲۰۰۰ میلادی علیه حکومت مرکزی ایران اقدام به شورش کرده و باعث عملیات مسلحانه خونینی در درگیری با نیروهای امنیتی حکومت ایران بوده است. مرگ رهبر "جندالله" در سال ۲۰۱۰ ضربه محکمی به این گروه افراطی وارد آورده است. اما در سال ۲۰۱۲ اعضای پیشین گروه "جندالله" گروه جدیدی را تشکیل داده اند که به " جیش العدل" یعنی "ارتش عدل" موسوم است.این گروه جدید مسئول حملات متعددی طی سال های گذشته به نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بوده است.

روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای امروز اعلام کرد: "در پی عملیات اطلاعاتی دقیق یگان‌های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه مبنی بر قصد یک تیم تروریستی وابسته به استکبار جهانی برای حمله به پاسگاه‌های مرزی جمهوری اسلامی ایران از خاک کشور همجوار(پاکستان)، صبح امروز (جمعه ۶ مهرماه) با هوشمندی نیروهای عملیاتی، تیم مذکور قبل از هرگونه اقدام در نزدیکی پاسگاه ۱۶۳ در منطقه مرزی سراوان در کمین رزمندگان سپاه پاسداران گرفتار و منهدم شد.

این اطلاعیه افزوده است: طی درگیری و آتش سنگین نیروهای خودی، با انهدام این تیم تعداد ۴ تن از "تروریست‌ها" کشته شده و ۲ تن نیز زخمی شدند؛ مابقی تروریست‌ها به عمق کشور همجوار گریختند.

این اطلاعیه با اشاره به اینکه طی این عملیات هیچ‌گونه تلفاتی به نیروهای خودی وارد نشده و سلاح، مهمات و تجهیزات "تروریست‌ها" به دست نیروهای سپاه افتاده است، تاکید کرده است: "همانگونه که بارها اعلام شده است، قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه و سایر نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی با هوشیاری و اشراف اطلاعاتی همه جانبه، هرگونه تحرک گروهک‌های تروریستی و عناصر مزدور و اجیر شده توسط سازمان‌های جاسوسی بیگانه که بخواهند امنیت ملت ایران را تهدید و به مخاطره بیندازند را رصد و قاطعانه با آن برخورد خواهند کرد."

Comments are closed.