در حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه، ٣ فلسطینی جان خود را از دست دادند

mediaحملات هوایی و موشکی اسرائیل در نوار غزه به دنبال حملات راکتی فلسطین به خاک این کشور. پنجشنبه ۱۸ مرداد/ ٩ اوت ٢٠۱٨REUTERS/Mohammed Salem

در پی حملات راکتی فلسطین به خاک اسرائیل، ارتش این کشور شامگاه چهارشنبه ٨ اوت/ ١٧ مرداد، مناطق مختلفی از نوار غزه را هدف حملات هوایی خود قرار داد که طی این حملات، ٣ فلسطینی از جمله یک زن باردار به همراه نوزاد ١٨ ماهه‌اش کشته شدند.

به دنبال حملات راکتی فلسطین به خاک اسرائیل در روز چهارشنبه ٨ اوت/ ١٧ مرداد، ارتش اسرائیل در اقدامی تلافی‌جویانه، از شامگاه چهارشنبه تا ساعات اولیۀ بامداد پنجشنبه، تعداد ١٤٠ موضع حماس را در داخل نوار غزه هدف حملات هوایی و موشکی خود قرار داد که طی این حملات یک زن باردار ٢٣ ساله به نام “ایناس خماش” به همراه نوزاد ١٨ ماهه‌اش “بیان” در منطقۀ “الجعفراوی” واقع در مرکز غزه کشته شدند و شوهر این زن جوان فلسطینی هم به شدت مجروح شده است.

منابع خبری همچنین اعلام کرده‌اند که در حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه، یکی از نیروهای نظامی حماس نیز کشته شده و دست‌کم ۵ فلسطینی غیرنظامی به شدت مجروح شده‌اند.

ارتش اسرائیل اعلام کرده است که حملات موشکی این کشور در پی حملات حماس به شهرک‌های یهودی‌نشین مجاور غزه صورت گرفته است که طی آن بیش از ٨٠ راکت از سوی فلسطین و از نوار غزه به سمت اسرائیل شلیک شده است و یک اسرائیلی در این حملات به شدت مجروح شده است؛ این در حالیست که رسانه‌های اسرائیلی روز پنجشنبه ٩ اوت/ ١٨مرداد، تعداد مجروحین اسرائیلی را در شهرک‌های مجاور نوار غزه، بیش از این اعلام کرده‌اند.

این در حالیست که “نیکلای ملادینف” نمایندۀ ویژۀ دبیر کل سازمان ملل متحد در روند صلح خاورمیانه، در بیانیه‌ای مطبوعاتی نسبت به تنش‌های اخیر در نوار غزه هشدار داد و گفت که افزایش تنش در این منطقه، عواقب ویران‌گری خواهد داشت و افزود که سازمان ملل به همراه مصر، به تلاش برای جلوگیری از افزایش تنش در نوار غزه ادامه خواهد داد.

Comments are closed.