در حملات هوایی روسیه در ادلب ۲۳ غیر نظامی کشته شدند

گزارش‌ها از سوریه حاکیست که در حملات هوایی روسیه بر شهر “ادلب” دوشنبه شب گذشته ٣٠ مه، دست کم ۲۳ غیرنظامی کشته شده‌اند. ائتلافی مرکب از جهادگرایان و مخالفان دولت سوریه کنترل ادلب را در اختیار دارند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، هواپیماهای روسی در جریان حملات شب گذشته چندین بار نواحی مختلف ادلب را هدف قرار دادند و این شدیدترین حملاتی است که از آغاز آتش‌بس میان دولت سوریه و  مخالفان در ۲۷ فوریه گذشته، علیه ادلب صورت می گیرد.

دیدبان حقوق بشر سوریه  همچنین از زخمی شدن ده‌ها نفر در حملات شب گذشته خبر داده است اما خبرگزاری فرانسه می‌گوید علیرغم شبکه وسیعی از نظامیان مخالف رژیم، شورشیان و منابع پزشکی سوری که با این نهاد همکاری می‌کنند، بررسی دقیق آمار و ارقام داده شده همیشه ممکن نیست.

بنابر گزارش‌ها، استان ادلب و مرکز آن توسط یک ائتلاف متشکل از جبهه النصرت، شاخه سوری القاعده و چند گروه دیگر جهادی و اسلامگرای سوری اداره می شود که با گروه دولت اسلامی یا داعش نیز مرتبط هستند.
هفته گذشته روسیه اعلام کرده بود حملات هوایی خود را علیه جبهه النصرت متمرکز خواهد کرد تا متحدانش در میان مخالفان، فرصت داشته باشند از جبهه النصرت فاصله بگیرند و سرزمین های تحت کنترل خود را از مناطق تحت تصرف این گروه جدا کنند.

حملات هوایی شب گذشته از سوی روسیه در حالی صورت گرفته که محمد علوش، رهبر گروه ” جیش اسلام”، روز یکشنبه از ریاست هیئت مخالفان برای مذاکرات صلح کناره گیری کرد.

Comments are closed.