روسیه: ۱۸۰ شبه‌نظامی جهادگرا در حملات هوایی کشته شدند

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در حملات نیروی هوایی این کشور در سوریه، در عرض ۲۴ ساعت ۱۸۰ شبه‌نظامی جهادگرا کشته شده‌اند.

Syrien russischer Kampfjet Sukhoi Su-34 wirft Bomben bei Deir ez-Zor ab (Reuters/Ministry of Defence of the Russian Federation)

خبرگزاری فرانسه روز شنبه (۷ اکتبر/۱۵ مهر) به نقل از وزارت دفاع روسیه از کشته شدن ۱۸۰ شبه‌نظامی جهادگرا در سوریه در حملات هوایی روسیه خبر داد.

این خبرگزاری گزارش داد که از این تعداد ۱۲۰ تن از اعضای "گروه اسلامی" (داعش) و بیش از ۶۰ تن "مزدور خارجی" بوده‌اند.

مقامات نظامی روسیه گفته‌اند که این حملات هوایی در اطراف شهر "میادین" و در نزدیکی شهر "ابوکمال" صورت گرفته است.

در این حملات هوایی "یک مرکز فرماندهی تروریست‌ها" در نزدیکی شهر میادین منهدم شده و حدود ۸۰ شبه‌نظامی جهادگرا که ۹ تن آنان مردانی از شمال قفقاز بوده‌اند کشته شده‌اند. در نزدیکی شهر ابوکمال نیز ۴۰ پیکارجوی دیگر داعش کشته شده‌اند.

به گفته‌ی فعالان مدنی سوریه، روز جمعه (۶ اکتبر) نیروهای ارتش سوریه با پشتیبانی نیروی هوایی روسیه وارد شهر میادین شدند که از مراکز تحت نفوذ داعش به شمار می‌رود.

آنطور که دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده، سربازان ارتش سوریه کنترل بر ساختمان‌های بخش غربی میادین را به دست گرفته‌اند. این ادعای نهاد یادشده را که مرکز آن در لندن است، منابع مستقل نمی‌توانند تایید یا تکذیب کنند.

شهر میادین که در ۴۲۰ کیلومتری شرق دمشق واقع شده است، در سال ۲۰۱۴ زمانی که داعش بخش‌های گسترده‌ای از عراق و سوریه را تحت کنترل خود درمی‌آورد، به تصرف این سازمان درآمد.

روسیه حملات هوایی خود را در روزهای اخیر علیه جهادگرایان در استان دیرالزور سوریه تشدید کرده است. مسکو از دولت بشار اسد، رئيس‌جمهور سوریه در جنگ با شورشیان اسلامگرا پشتیبانی می‌کند.

Comments are closed.