سخنگوی جامعه روحانیت مبارز: بازتاب محاکمه موسوی و کروبی به نفع نظام نیست

غلامرضا مصباحی مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز، می‌گوید از آن جایی که بازتاب محاکمه میرحسین موسوی و مهدی کروبی “به نفع نظام نیست” بهتر است که آنها محاکمه نشوند.

به گزارش ایلنا آقای مصباحی مقدم در نشستی خبری درباره آقایان موسوی و کروبی گفته است: “محاکمه بدون پشیمانی آنها محکومیتشان را سنگین می‌کند. از طرفی اجرای این محکومیت هم به صلاح نیست. بازتاب داخلی و خارجی آن به نفع نظام نیست.”

او گفته است: “اگر تجدید نظری از سوی خود آنها صورت گیرد، شاید بشود به صورتی مساله را حل کرد اما آنها طوری رفتار داشتند که گویی بر حق‌ هستند پس بهتر است محاکمه را کنار بگذاریم.”

بازداشت خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد یکی از مسائل سیاسی اختلاف‌برانگیز در ایران است. در حالی که بسیاری خواهان آزادی یا محاکمه علنی آنها هستند، محافظه‌کاران و مقام‌های قضایی و امنیتی می‌گویند چنین محاکمه‌ای به مصلحت نیست.

دولت حسن روحانی نیز که با وعده آزادی زندانیان سیاسی و رفع حصر رهبران جنبش سبز به قدرت رسید، می‌گوید نمی‌تواند به تنهایی زمینه آزادی آنها را فراهم کند.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز، تشکل عمده روحانیون محافظه‌کار در ایران، درباره نتیجه انتخابات ١٣٨٨ گفته است: “اگر موسوی تن می‌داد، شک نداشتم رییس جمهور بعدی بود.”

آقای مصباحی مقدم گفته است اعتراضات سال ١٣٨٨ باعث شد تاثیرگذاری جمهوری اسلامی در منطقه یک سال از دست برود.

احمدی‌نژاد در انتخابات ٩٦

غلامرضا مصباحی مقدم در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفته است که محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران، در انتخابات پیش رو شانسی نخواهد داشت.

آقای مصباحی مقدم گفته است: “جامعه روحانیت مبارز نه اقبالی به احمدی نژاد دارد و نه اقبالی به کاندیداهایی که احمدی نژاد معرفی می‌کند. و از نظر ما دوره تاثیرگذاری سیاسی احمدی نژاد به پایان رسیده است.”

خبرنگاری از سخنگوی جامعه روحانیت مبارز درباره این شایعه پرسیده است که آقای احمدی‌نژاد پیغام داده که اگر اصولگرایان از نامزدی او حمایت کنند او در نهایت به نفع نامزد مورد نظر آنها کنار می‌رود. آقای مصباحی مقدم در پاسخ گفت: “از ابراز لطف ایشان تشکر می‌کنم.”

Comments are closed.