عربستان خواستار اقدامی فوری علیه ایران شد

media

ساعاتی پس از اظهارات نیکی هیلی، نمایندۀ آمریکا در سازمان ملل علیه تهران، عربستان سعودی خواستار اقدام فوری علیه جمهوری اسلامی ایران شد. نمایندۀ آمریکا در سازمان ملل دیروز پنجشنبه چهاردهم دسامبر در جریان یک کنفرانس خبری در واشنگتن گفت که کشورش به زودی ائتلافی بین المللی علیه اقدام های ایران در منطقه ایجاد می کند.

در پی این سخنان، دولت عربستان امروز با انتشار بیانیه ای خواستار "اتخاذ تدابیر فوری علیه فعالیت های تروریستی رژیم اسلامی ایران" شد.

دو متحد منطقه ای عربستان، یعنی بحرین و امارات متحد عربی نیز خواستار اقدام علیه حکومت تهران شدند. دولت امارات در بیانیه ای جامعۀ جهانی را به مبارزه ای شدید علیه تهدید ایران فراخواند و بحرین نیز جمهوری اسلامی ایران را به "ایجاد گروه های تروریستی و آموزش تروریست ها" متهم کرد.

دیروز نمایندۀ آمریکا در سازمان ملل گفت که کشورش شواهد و مدارک غیرقابل انکاری دارد مبنی بر اینکه موشک های پرتاب شده توسط حوثی های یمن علیه عربستان متعلق به جمهوری اسلامی ایران و نقض فاحش تعهدات بین المللی این کشور است. به گفتۀ نیکی هیلی ایران ناقض قطعنامۀ ٢٢٣١ سازمان ملل در مورد توافق اتمی است که فروش موشک های بالستیکی توسط تهران را به مدت پنج سال منع می کند.

Comments are closed.