فرمانده سپاه: آنچه در ایران موج می‌زند “حیات معنوی” است

به گفتۀ محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران ایران، آمریکا در گذشته بسیار قوی‌تر بود ولی اینک به مراتب ضعیف‌تر از چهار دهه قبل است و اقتدارش رو به زوال دارد.

روز سه‌شنبه ١١ دسامبر/٢٠ آذر، محمد علی جعفری که در نشستی در بیرجند به اسم “کنگره ملی دو هزار شهید استان خراسان جنوبی” حضور داشت، گفت که روزنامۀ آمریکایی واشنگتن پست “اقرار کرده که این فکر که آمریکا با خروج از برجام، ایران را پای میز مذاکره باز گرداند یک توهم و خیال است”.
او گفت: “انتشار این مطالب در رسانه‌هایی که تحت کنترل آمریکا هستند نشانه شکست بزرگ آمریکا” در برابر ایران است.

جعفری افزود: “آنها حتی جرات نمی‌کنند که موضوع ساقط کردن نظام را مطرح کنند و از آن به عنوان ˝تغییر رفتار جمهوری اسلامی̏  یاد می‌کنند”.

او سپس با کنایه به “برخی مسئولان” گفت: “نطق شهدا بعد از شهادت باز می‌شود و لاکن ما نباید گوشمان سنگین باشد اما برخی از مسئولان ما گوش‌شان سنگین است و این پیام‌ها را درست نمی‌شنوند. اگر این پیام‌ها و صداها به‌درستی شنیده شود گرایش به دشمن، آمریکا و غرب رخت بر خواهد بست”.

به گفتۀ جعفری “آنچه در جامعه ایران اسلامی موج می‌زند حیات معنوی است” و به همین دلیل “با همه مشکلاتی که در جامعه وجود دارد، این حیات معنوی استمرار پیدا کرده و دشمنان را به خاک مذلت نشانده و هرچه تلاش می‌کنند که این مردم را خسته کنند و جمهوری اسلامی را به شکست کشانده و یا وادار به تسلیم و عقب‌نشینی کنند، نمی‌توانند”.

Comments are closed.