موج جدید بازداشت کنشگران مدنی در ایران

اخباری پیرامون دور جدیدی از بازداشت فعالان مدنی در ایران منتشر شده است. گفته می‌شود که دستگیری این فعالان مدنی به گونه‌ای هماهنگ شده در شهرهای مختلف ایران صورت گرفته است. اسامی برخی از بازداشت‌شدگان نیز اعلام شده است.

Evin Gefängnis in Teheran im Iran (FF)

ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران روز پنجشنبه ۱۲ بهمن (۱ فوریه) گزارشی پیرامون موج جدید دستگیری فعالان مدنی در ایران منتشر کرده است.

هرانا ضمن انتشار خبر دستگیری دست‌کم هفت فعال مدنی در شهرهای مختلف ایران نوشته است که این بازداشت‌ها با تفتیش خانه‌های آنان نیز همراه بوده است.

افزون بر آن گفته شده است که افراد بازداشت شده “عمدتا افرادی شناخته شده و دارای سوابق پیشین بازداشت بودند”. هرانا در گزارش خود بر هماهنگ بودن این دستگیری‌ها در نقاط مختلف ایران تاکید کرده است.

موضوع علت دستگیری این افراد و هویت آن‌ها در دست بررسی است. به این ترتیب روشن نیست که آیا این افراد در ارتباط با اعتراض زنان به حجاب اجباری دستگیر شده‌اند یا دستگیری آن‌ها به علت دیگری بوده است.

هویت چند تن از این فعالان مدنی از سوی هرانا اعلام شده است. سعید اقبال، داریوش زندی، شیما بابایی، لیلا فرجامی، محمود معصومی و بهنام موسیوند از جمله کسانی است که در جریان این اقدام هماهنگ نیروهای امنیتی دستگیر شده‌اند.

Comments are closed.