واکنش محسن رضائی نسبت به سخنرانی جنجالی احمدی‌نژاد علیه “سلطنت خامنه‌ای”

mediaسخنرانی جنجالی محمود احمدی نژاد در مسجدی در اهواز

محسن رضائی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، نسبت به سخنرانی اخیر و جنجالی محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران، واکنش نشان داد که امیدوار است که احمدی‌نژاد “هرچه زودتر حرف هایش را تکذیب کند”.

رضائی که روز چهارشنبه ۹ فروردین در مسجد سلیمان، واقع در استان خوزستان، سخنرانی می‌کرد، گفت: “شنیده‌ام که فردی به خوزستان، مشهد شهدای ایران آمده و یک حرف‌هایی زده است که امیدوارم هرچه زودتر حرف‌هایش را تکذیب کند.”

محسن رضائی که به نظر می‌رسد مخاطب این سخنرانی احمدی‌نژاد را خامنه‌ای فرض کرده، ادامه داده است: “رهبر این انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای هستند و ما همه پیشرفت هایمان را مدیون رهنمودهای ایشان هستیم.”

محمود احمدی‌نژاد، که از سوی رهبر جمهوری اسلامی، از نامزد شدن در انتخابات آینده ریاست جمهوری منع شده، روز ۲ فروردین در یک سخنرانی در مسجدی در اهواز، بدون ذکر نام کسی، از خوی “سلطنتی” فردی که فکر می‌کند “۸۰ میلیون نفر نمی‌فهمند و او می‌فهمد” شدیدا انتقاد کرد.

احمدی‌نژاد در این سخنرانی که بخش‌هایی از آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، گفت: “هر کی فکر می‌کنه ملت نمی‌فهمند نفهم ترین آدم های کره زمینه. هشتاد میلیون نمی فهمه، تو می‌فهمی؟ آخه این این چه استکباریه؟ این چه سلطنتیه تو وجود بعضیا پیدا شده است؟”

ناظران سیاسی معتقدند که مخاطب این سخنان احمدی‌نژاد شخص حسن روحانی است و موضوع مورد اعتراض نیز حذف برخی از مردم از دریافت یارانه نقدی است؛ طرحی اقتصادی که مبدع آن خود احمدی‌نژاد بوده است.

با این حال، برخی از چهره‌های سیاسی به ویژه نزدیکان رئیس جمهوری ایران سعی دارند که خامنه‌ای را مخاطب این سخنان اعلام کنند.

حسام‌الدین آشنا مشاور روحانی و حمید ابوطالبی، معاون سیاسی دفتر او به این سخنان واکنش نشان داده‌اند.
هنوز خود احمدی‌نژاد در این باره اظهارنظری نکرده است.

Comments are closed.