پلیس لندن تروریستی بودن حادثۀ برخورد یک خودرو با حفاظ امنیتی پارلمان این کشور را تائید کرد

media

پلیس لندن در پی بازداشت رانندۀ خودرویی که بامداد سه شنبه ١۴ اوت/ ٢٣ مرداد، با حفاظ امنیتی پارلمان بریتانیا برخورد کرد و منجر به زخمی شدن شماری از عابران پیاده شد، تروریستی بودن این حادثه را تأیید کرد.

بخش مبارزه با تروریسم پلیس لندن، پس از بازداشت رانندۀ خودرویی که ساعت ٧:٣٧ صبح سه شنبه ١۴ اوت/ ٢٣ مرداد، با سرعت زیاد با حفاظ امنیتی مقابل پارلمان بریتانیا برخورد کرده بود، تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرده و ساعاتی بعد، تروریستی بودن این حادثه را تأیید کرد.

در این حملۀ تروریستی شماری از عابران پیاده زخمی و مجروح شده اند اما هیچیک از آنها با خطر مرگ روبرو نیست.

در پی این حادثه، رفت و آمد در تمام خیابان های اطراف پارلمان وستمینستر و همچنین ایستگاه متروی این منطقه، مسدود شده و نیروهای امنیتی به طور گسترده در محل مستقر شده اند.

برخی از شاهدان عینی با اشاره به اینکه رانندۀ این خودروی خاکستری با سرعت بسیار به سمت حفاظ بتونی پارلمان بریتانیا و محل عبور عابران پیاده حرکت می کرده، اظهار داشته بودند که این حادثه عمدی بوده است.

این در حالیست که سال گذشته در بریتانیا در مجموع ۵ حادثۀ تروریستی مرگبار رخ داده است؛ از این میان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مسئولیت ۴ حملۀ تروریستی را بر عهده گرفت که در مجموع ٣۶ کشته و ٢٠٠ زخمی بر جای گذاشته بود. یکی از این حملات تروریستی در تاریخ ٢٢ مارس ٢٠١٧ روی داد که در آن فردی به نام خالد مسعود با خودرو وارد پیاده روی پل وستمینستر در نزدیکی پارلمان بریتانیا شد و با زیر گرفتن عابران پیاده، باعث مرگ چهار نفر و زخمی شدن بیش از ۵٠ نفر شد.

Comments are closed.