چندین کشته و ده‌ها زخمی در پی بمب‌گذاری داعش در بغداد

گروه تروریستی “دولت اسلامی” (داعش) در ماه‌های اخیر دست به سوءقصدها و بمب‌گذاری‌های متعددی در عراق زده است.

Irak Anschlag mit Autobombe in Bagdad (picture-alliance/AA/abaca/M. Hatipoglu)

شبه‌نظامیان “دولت اسلامی” (داعش) که از دامنه نفوذشان در عراق  روز به روز کاسته می‌شود، در ماه‌های اخیر دست به سوءقصدها و حملات متعددی، به ویژه در مناطق شیعه‌نشین زده‌اند. حتی در ماه رمضان نیز که به طور سنتی برای مسلمانان “ماهی برای انجام عبادت در آرامش” خوانده می‌شود، این حملات ادامه دارند.

به گزارش خبرگزاری آلمان شامگاه دوشنبه (۲۹ مه / ۸ خرداد) انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در محله الکراده، یکی از مناطق پررفت و آمد شیعه‌نشین بغداد، شمار زیادی کشته و زخمی به جای گذاشت که برخی از آنها زن و کودک هستند.

در مورد شمار کشته‌شدگان آمار گوناگونی منتشر شده است. شبکه خبری العربیه به نقل از محافل امنیتی عراق گزارش داد که ۱۱ نفر در پی این بمب‌گذاری جان خود را از دست داده‌اند.

Irak Anschlag mit Autobombe in Bagdad (picture-alliance/AA/abaca/M. Hatipoglu) 

در برخی از گزارش‌های رسانه‌ها شمار قربانیان ۸ نفر اعلام شده است.

در این گزارش‌ها از زخمی شدن ۸۰ تا ۹۰ نفر سخن در میان است.

دولت اسلامی از طریق رسانه‌های وابسته به خود مسئولیت این سوءقصد خونین را بر عهده گرفته است.

مأموران امنیتی بلافاصله پس از وقوع سوءقصد، محل بمب‌گذاری و خیابان‌های اطراف آن را مسدود کردند.

شبکه العربیه در سایت اینترنتی خود عکس و ویدیوهایی منتشر کرده که در آن خسارات به بار آمده و وضعیت حاکم در محل بمب‌گذاری پس از این رویداد را می‌توان دید.

ISIS terrorists tonight in Baghdad target children & families enjoying time together at an ice cream shop. We stand w/Iraq against this evil

برت مک‌گرک، مأمور ویژه آمریکا برای هماهنگی ائتلاف ضد داعش، این سوءقصد را محکوم کرد.

در پیامی که او در شبکه توئیتر منتشر کرده، آمده است: «تروریست‌های داعش امشب در عراق به کودکان و خانواده‌هایی حمله کردند که در یک بستنی‌فروشی به شادی دور هم جمع شده بودند.»

این نخستین بار نیست که محله الکراده هدف حملات “دولت اسلامی” قرار می‌گیرد. در ماه ژوئیه سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) بود که  بیش از ۳۲۰ نفر در جریان سوءقصد مرگبار داعش در این محله کشته شدند.

Comments are closed.