یک مهاجم مسلح به چاقو جلوی خانه سفیر ایران در وین کشته شد

یک مهاجم مسلح به چاقو به نگهبان محل اقامت سفیر جمهوری اسلامی در وین حمله برد. سربازی اتریشی که وظیفه نگهبانی را برعهده داشت، نخست از افشانه فلفل برای خنثی کردن فرد مهاجم استفاده کرد و سپس ناگزیر به استفاده از اسلحه شد.

محل اقامت سفیر ایران در وینمحل اقامت سفیر ایران در وین

به گزارش پلیس وین در شامگاه یکشنبه  (۱۲ مارس / ۲۱ اسفند) فردی مسلح به چاقو به نگهبان محل سکونت سفیر ایران در پایتخت اتریش حمله برد.

نگهبان که یک سرباز جوان اتریشی بود، کوشید که برای مقابله با فرد مهاجم از افشانه فلفل استفاده کند اما با وجود این، درگیری میان دو طرف صورت گرفت و نگهبان نیز در نهایت ناگزیر به استفاده از اسلحه و شلیک چهار گلوله شد. به گفته مقامات پلیس وین، فرد مهاجم در همان محل وقوع حادثه جان سپرد.

طبق اعلام پلیس وین، مهاجم فردی ۲۶ ساله با شهروندی اتریش بوده است. مقامات پلیس از ذکر جزییات بیشتر در مورد این حمله و انگیزه‌های احتمالی مهاجم خودداری کرده‌اند. پلیس وین در این بین محافظت از سفارتخانه‌ها در پایتخت اتریش را تقویت کرده است.

ویلای بلمشاین که سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش در آن سکونت دارد، در محله هیتسینگ در وین واقع است.

وزارت دفاع اتریش با انتشار بیانیه‌ای از عملکرد این سرباز نگهبان دفاع کرد و نوشت، طبق اطلاعات کنونی او درست به وظیفه خود عمل کرده است. این سرباز جوان از ناحیه بازو با چاقو مجروح شده و همچنین به علت شوکی که به او وارد شده، به بیمارستان منتقل گردیده است.

چهارشنبه گذشته (۷ مارس / ۱۶ اسفند) نیز در خیابانی در وین یک خانواده سه نفره با چاقو مورد حمله قرار گرفته و به شدت زخمی شدند. عامل ۲۳ ساله این حمله "جو بد و خصمانه‌" حاکم در اتریش را دلیل حمله‌ی خود ذکر کرده بود. او در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برد.

Comments are closed.