برگزاری راهپیمایی ضدیهودی «روز قدس» در آلمان همچنان ممنوع است!

– پارسال در پیامد ممنوعیت فعالیت‌های حزب‌الله در آلمان، برگزاری تظاهرات ضدیهودی و ضداسرائیلی «روز قدس» نیز ممنوع اعلام گشت.

– حالا امسال با وجود اینکه برگزاری این روز ممنوع اعلام شده، دوباره اسلامگرایان برای دریافت مجوز برگزاری آن اقدام کرده و باز هم پاسخ منفی گرفته‌اند.

– پلیس برلین اعلام کرده است همزمان با درخواست برگزاری تظاهرات «روز قدس» از سوی اسلامگرایان، مجوز برگزاری سه تظاهرات نیز علیه آنها تقاضا شده است.

– راهپیمایی «روز قدس» در کشورهای اروپایی به عنوان یک حرکت ضدیهودی و تفرقه‌افکن همواره مورد اعتراض برخی سیاستمداران و شهروندان قرار داشته ولی هر بار تلاش آنها برای ممنوعیت این تظاهرات ناکام می‌ماند تا اینکه سال گذشته رسانه‌های آلمان اعلام کردند: «یکی از نفرت‌انگیزترین تظاهرات» دیگر برگزار نمی‌شود.

۳۰ آوریل ۲۰۲۰ (۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹) سرانجام پس از سال‌ها دولت آلمان تصمیم گرفت فعالیت شاخه سیاسی حزب‌‌الله را نیز در آلمان ممنوع کند. شاخه نظامی این گروه از سال ۲۰۱۳ در لیست تروریسم از سوی اتحادیه اروپا قرار دارد. حزب‌الله لبنان در اوایل دهه ۸۰ میلادی پس از انقلاب ۱۹۷۹ در ایران توسط جمهوری اسلامی شکل گرفت و از آن زمان رژیم ایران اصلی‌ترین تغذیه‌کننده مالی و تسلیحاتی این گروه تروریستی است.

دولت آلمان در سپتامبر ۲۰۱۹ از دادستان آن کشور خواسته بود فعالان حزب‌‌الله را در این کشور تحت پیگرد قرار دهد. هلند و بریتانیا قبلا این سازمان را تشکیلاتی تروریستى دانسته بودند. ممنوعیت همه فعالیت‌های حزب‌الله در آلمان در حالی صورت گرفت که آمریکا و اسرائیل از مدت‌ها قبل از این کشور خواسته بودند فعالیت‌هاى حزب‌‌الله را ممنوع اعلام کند.

حامیان حزب‌‌الله در آلمان متهم هستند که در اقدامات مجرمانه مانند پولشویى و قاچاق مواد مخدر براى تامین مالى و فعالیت‌هاى تروریستى فعال هستند. در پیامد ممنوعیت فعالیت‌های حزب‌الله در آلمان، در آوریل ۲۰۲۰ برگزاری تظاهرات ضدیهودی و ضداسرائیلی «روز قدس» نیز ممنوع اعلام گشت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *