آمریکا حمله موشکی به پایگاه عین‌الاسد را تایید کرد

آمریکا از شلیک ۱۴ موشک به پایگاه محل استقرار نیروهای نظامی این کشور در عراق خبر داد که تلفانی در پی نداشته است. شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا در سوریه نیز با پهپاد مورد حمله قرار گرفتند.

سخنگوی ائتلاف نظامی بین‌المللی به رهبری آمریکا حمله موشکی به پایگاه نظامی عین‌الاسد در عراق را تایید کرد. او گفت در حمله روز چهارشنبه ۱۶ تیر (هفتم ژوئیه)، ۱۴ موشک به این پایگاه و اطراف آن اصابت کرده است. 

سرهنگ وین ماروتو، در توییتر خود نوشت که در پی این حمله دو نفر به صورت جزئی مجروح شده‌اند. دولت عراق در واکنش به این اتفاق، حمله به پایگاه محل استقرار نظامیان آمریکایی را “نقض حاکمیت این کشور و عملی تروریستی خواند”

بر اساس گزارش نیروهای امنیتی عراقی این حمله به وسیله یک راکت‌انداز که در یک کامیون حمل آرد مخفی شده بود، صورت گرفته است. طبق این گزارش برخی از این موشک‌ها به خانه‌های اطراف و یک مسجد آسیب زده‌اند.

یک گروه شبه نظامی گمنام تحت عنوان “تیپ انتقام مهندس” با پذیرفتن مسئولیت این حمله مدعی شد ۳۰ راکت به سمت پایگاه محل استقرار نظامیان آمریکایی شلیک کرده است.

“مهندس” اشاره به ابومهدی ‌المهندس یکی از فرماندهان نیروهای شبه نظامی حشد شعبی دارد که دی ماه ۱۳۹۸ به همراه قاسم سلیمانی در حمله هوایی نیروهای آمریکایی کشته شده بود.

یک روز پیش‌تر فرودگاه اردبیل عراق با پهپاد مورد حمله قرار گرفت. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *