خامنه‌ای پس از هشت روز به اعتراضات خوزستان واکنش نشان داد

از آغاز اعتراضات مردم خوزستان به بی‌آبی حدود هشت روز می‌گذرد. اکنون علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی واکنش نشان داده و در موضع‌گیری دیرهنگام خود گلایه کرده که مسئولان توصیه‌های قبلی او را “رعایت نکرده‌اند”.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی روز جمعه اول مرداد (۲۳ ژوئیه) پس از گذشت بیش از هشت روز از آغاز اعتراضات مردم خوزستان در واکنشی دیرهنگام شکوه کرده که مقامات مسئول توصیه‌های متعدد پیشین در باره آب خوزستان و فاضلاب اهواز را “رعایت نکرده‌اند”.

توصیه تازه او اما خطاب به مردم معترض است. به گزارش خبرگزاری‌ها خامنه‌ای به آنان توصیه کرده که “مراقب توطئه‌های دشمن باشند”.

رهبر جمهوری اسلامی از مردم خوزستان به عنوان مردمی “وفادار” یاد کرد و گفت، اگر توصیه‌های پیشین او به مقامات مسئول مورد توجه قرار می‌گرفت و به کار مردم رسیدگی می‌شد، “مسلما این وضعیت ایجاد نمی‌شد”.

خامنه‌ای که این سخنان را پس از دریافت دومین دوز واکسن برکت علیه کرونا اظهار می‌کرد، اذعان داشت: «مردم ناراحتی خود را بروز دادند اما هیچ گله‌ای از آنها نمی‌توان داشت چراکه مسئله آب آن‌هم در آن آب‌وهوای گرم خوزستان مسئله کوچکی نیست.»

پنجشنبه ۳۱ تیر (۲۲ ژوئیه) اعتراض پیگیر به بی‌آبی برای هشتمین شب در شماری از شهر‌های خوزستان تداوم یافت و دامنه آن به استان‌های همجوار از جمله شهر‌های الیگودرز در استان لرستان و شاهین‌شهر اصفهان گسترش یافت

اعتراض مستمر به بی‌آبی روز پنج‌شنبه، ۳۱ تیرماه، برای هشتمین شب پیاپی در برخی از شهرهای استان خوزستان ادامه داشت و دامنه اعتراضات به استان‌‌های همجوار نیز گسترش یافته است.

مقام‌های رسمی تا کنون خبر کشته‌شدن دو جوان معترض را تأیید کرده‌اند و “اغتشاشگران” را مسئول این رویداد دانسته‌اند. گزارش‌های غیررسمی اما حاکی از کشته شدن “دست کم هشت نفر” در این اعترضات است.

Leave a Reply

Your email address will not be published.