بازداشت عامل اطلاعات سپاه در اوگاندا و دیپورت او به ایران!

گزارش ویژه و اختصاصی شمارش معکوس از
آخرین اقدام اطلاعات سپاه برای ضربه زدن به وزارت اطلاعات!

سلمان صالحی کشمی، یکی از عوامل اطلاعات سپاه که به جرم زمینه‌سازی فعالیت‌های جاسوسی و تروریستی در کشور آفریقایی اوگاندا بازداشت شده بود، به ایران دیپورت شد!

صالحی کشمی (که عکس او به طور اختصاصی توسط ما منتشر شده) پیش از آنکه موفق شود اقدام تروریستی خاصی انجام دهد توسط دستگاه اطلاعاتی اوگاندا شناسایی و بازداشت شد و به همین دلیل به ایران بازگردانده شد.

او در بازجویی‌های خود اعتراف کرد که توسط حکومت جمهوری اسلامی برای اقدامات خرابکارانه به اوگاندا اعزام شده بود.

بازداشت صالحی کشمی و اعترافات او به متلاشی شدن شبکه‌ای گسترده از عوامل امنیتی جمهوری اسلامی در اوگاندا منجر شد. این شبکه از اتباع ایران، نیجریه، کنیا و اوگاندا تشکیل شده بود.

اطلاعات اختصاصی و موثق شمارش معکوس حاکی از آن است که سلمان صالحی کشمی توسط یکی از فرماندهان اطلاعات سپاه به نام محمد ملاحی جذب و برای عملیات تروریستی به آفریقا اعزام شد.

محمد ملاحی برای جذب صالحی کشمی، خود را یکی از مدیران وزارت اطلاعات (و نه اطلاعات سپاه) معرفی کرد.

او این کار را با دستور مستقیم حسین طائب، رئیس اطلاعات سپاه انجام داد تا هم صالحی کشمی اطلاعی نداشته باشد که واقعا برای کجا کار می‌کند و هم در صورت لو رفتن او، مسئولیت این بی‌کفایتی و سوراخ امنیتی به نام وزارت اطلاعات تمام شود.

پس از دیپورت صالحی کشمی به ایران، وزارت امور خارجه اوگاندا در نامه‌ای به وزارت خارجه ایران رسماً از وزارت اطلاعات و دولت جمهوری اسلامی برای جاسوسی و اقدامات تروریستی در اوگاندا شکایت کرد.

اختلافات اطلاعات سپاه به سرکردگی طائب و وزارت اطلاعات به ریاست علوی در سال‌های اخیر علنی شده و موارد متعددی را شامل شده است.

دو تبعه نیجریه هم با اعترافات صالحی کشمی در ارتباط با همین پرونده در اوگاندا بازداشت شده و به همکاری با جمهوری اسلامی برای اقدامات خرابکارانه، جاسوسی و اعمال محرمانه در اوگاندا اعتراف کرده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *