گانتس: ایران هسته‌ای به رقابت تسلیحاتی در منطقه دامن می‌زند

بنی‌گانتس، وزیر دفاع اسرائیل خطر تجهیز جمهوری اسلامی ایران به جنگ‌افزار هسته‌ای را بیش از تهدید امنیت اسرائیل می‌داند. گانتس تاکید کرده که ایران مجهز به سلاح هسته‌ای سرآغاز رقابت تسلیحاتی گسترده در خاورمیانه خواهد بود.

وزیر دفاع اسرائیل از همه کشورهای جهان درخواست کرده است که تا پیش از آنکه دیر شود مانع از تجهیز جمهوری اسلامی ایران به جنگ‌افزار هسته‌ای شوند.

روزنامه “تایمز آو اسرائیل” با انتشار گزارشی به اظهارات بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل پرداخته است. گانتس در مصاحبه خود با کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل از جمله گفته است: «تجهیز ایران به جنگ‌افزارهای هسته‌ای نه تنها تهدیدی برای اسرائیل است و باعث افزایش رویکرد تهاجمی این کشور در منطقه می‌شود، بلکه حتی می‌تواند به رقابت تسلیحاتی در منطقه دامن زده و امنیت کشورهای بسیاری را به مخاطره اندازد.»

گانتس گفته است که چنین امری در صورت تحقق به معنای آن خواهد بود که جنگ‌افزارهای پیشرفته در اختیار حکومت‌های بی‌ثبات و غیرمسئولی قرار گیرد که توسط “تروریست‌ها” کنترل می‌شوند.

بنی گانتس در شرایطی به خطرات ناشی از فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی اشاره کرده که نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل در همین رابطه روز جمعه ۲۷ اوت با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

بایدن در آن دیدار به نخست‌وزیر اسرائیل اطمینان خاطر داده بود که آمریکا مانع از دستیابی جمهوری اسلامی ایران به جنگ‌افزار هسته‌ای خواهد شد، اما در حال حاضر خواستار پیشبرد تلاش‌های دیپلماتیک است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *