زمان تصمیم نهایی نزدیک می‌شود؛ ابراز نگرانی روس‌ها از احتمال صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی در شورای حکام

ابراهیم رئیسی «قاضی مرگ» در گفتگوی تلفنی با شارل میشل رئیس شورای اروپا گفته «اروپایی‌ها به تعهداتشان در برجام پایبند نماندند… انتظار اینکه ایران واکنش سازنده داشته باشد، منطقی نیست».

رویترز با اشاره به مانع‌تراشی‌های جمهوری اسلامی ایران برای بازدید بازرسان آژانس از سایت‌های اتمی مشکوک می‌نویسد ایالات متحده و متحدان اروپایی آن باید اکنون تصمیم بگیرند که آیا در جلسه هفته آینده شورای حکام با صدور قطعنامه به ایران فشار بیاورد یا نه!

در این میان، علی خامنه‌ای با وجود همه شرط و شروط‌های تقلیدی که بر قد و قواره‌ی نحیف جمهوری اسلامی زار می‌زند، هرگز جرأت نکرد برجام را پاره کند و یا آتش بزند! جمهوری اسلامی با چشم امید به روی کار آمدن دولت جو بایدن در برجام ماند و همزمان تلاش کرد مفاد آن را نقض کرده و توانایی هسته‌ای خود را افزایش دهد. آنهم در حالی که می‌داند همه این سرمایه‌گذاری‌ها با حفره‌های نفوذی که سرتاپای رژیم را فرا گرفته و به قول ناظران، آن را به «پنیر سوئیسی» تبدیل کرده، بعید است امکان بهره‌برداری از آرزوهای اتمی خود را از یکسو برای «محو اسرائیل» و از سوی دیگر برای «بقای خود» و گسترش «خلافت اسلامی» پیدا کند!

Leave a Reply

Your email address will not be published.