محسن قاسمی، قهرمان کشتی فرنگی جهان پس از دو سال کُما درگذشت


محسن قاسمی، قهرمان سابق کشتی فرنگی جهان و آسیا پس از آنکه دو سال در کما بود، روز ۲۳ دی درگذشت.

از ایستادن بر سکوی قهرمانی کشتی فرنگی جهان و آسیا تا کمپ ترک اعتیاد و سپس تخت بیمارستان؛ محسن قاسمی پس از آنکه دو سال در کما بود، پنج‌شنبه شب ۲۳ دی ماه درگذشت.

او متولد بهمن ۱۳۶۹ در بروجرد لرستان بود و در وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی می‌گرفت. محسن قاسمی در سال ۲۰۱۱ و در ۲۰ سالگی مدال طلای آسیا را کسب کرد و در سال ۲۰۱۲ به همراه تیم ملی کشتی فرنگی، قهرمان جام جهانی شد.

این قهرمان کشتی پس از اعتیاد به مواد مخدر به یک کمپ ترک اعتیاد در شهر بروجرد رفت. دوسال پیش او در این کمپ مورد ضرب و شتم شدید پرسنل کمپ قرار گرفت و از ۲۶ ناحیه دچار آسیب‌دیدگی شد و به کما رفت.

محسن قهرمانی سرانجام در شامگاه پنج‌شنبه ۲۳ دی در سن ۳۱ سالگی درگذشت.

در سال‌های اخیر مشکل اعتیاد دامن‌گیر بسیاری از ورزشکاران شده است. ناصر عباسی بازیکن دهه ۶۰ تیم استقلال، مهدی فنونی‌زاده از بازیکنان تیم ملی و استقلال و علی اکبریان معروف به روماریوی فوتبال ایران، از جمله این افرادند.

نیما نکیسا، دروازه‌بان سابق تیم ملی، یک بار در یک مصاحبه به عنوان مسئول توسعه فوتبال پایه، در خصوص اعتیاد بازیکنان فوتبال، گفت: «١٧ درصد بازیکنان ملی ١٥‌سال گذشته ما که در رده‌های نوجوانان، جوانان و امید به تیم ملی دعوت می‌شدند، الان معتاد هستند!»

Leave a Reply

Your email address will not be published.