توییتر یکی از حساب‌های کاربری خامنه‌ای را به صورت دائم بست

توییتر یکی از حساب‌های کاربری علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی را پس از انتشار انیمیشنی با محتوای سوء قصد به جان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا بست. توییتر اکانت سایت خامنه‌ای را سال گذشته نیز بسته بود.

توییتر روز جمعه ۲۴ دی (۱۴ ژانویه) یکی از حسا‌ب‌های کاربری خامنه‌ای را به دلیل آنچه “نقض ممنوعیت‌های این شبکه اجتماعی” خواند بست.

این حساب بعد از انتشار انیمیشنی با مضمون سوء قصد به جان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا بسته می‌شود. در این انیمیشین ترامپ به انتقام کشته شدن قاسم سلیمانی در دی ۱۳۹۸ هدف قرار گرفته می‌شود. قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه بود که در نزدیکی بغداد با حمله پهپادی آمریکا کشته شد. 

توییتر اعلام کرده است که حساب کاربری رهبر جمهوری اسلامی به دلیل نقض قوانین این شرکت بسته شده است، اما حساب دیگر خامنه‌ای با بیش از ۸۰۰ هزار دنبال‌کننده همچنان فعال است.

این پست توییتری حاوی سخنانی خامنه‌ای بود که در آن ترامپ و مسئولان کشته شدن سلیمانی به انتقام تهدید می‌شوند.

پیشینه برخورد با اکانت توییتری سایت خامنه‌ای 

توییتر قبلا نیز توییتی از خامنه‌ای در مورد غیر قابل اعتماد بودن واکسن‌های ساخته شده در ایالات متحده و بریتانیا را حذف کرده بود. در این توییت گفته شده بود که ممکن است این واکسن‌‌ها “ملت‌های دیگر” را آلوده کنند. 

در ضمن ممنوعیت اکانت توییتری سایت او پیش‌تر نیز اتفاق افتاده بود. توییتر حساب سایت خامنه‌ای را یک سال پیش، پس از آن که ترامپ به “انتقام حتمی” تهدید شد بست. در این توییت که به فارسی انتشار یافته گفته شده بود که انتقام سلیمانی اجتناب‌ناپذیر است.

قاسم سلیمانی در سوم ژانویه ۲۰۲۰ کشته شد. در حمله پهپادی آمریکا به خودروی حامل او، ابومهدی المهندس، جانشین فرمانده حشدالشعبی و چند عضو دیگر این گروه نیز کشته شدند.

وزارت دفاع آمریكا در آن زمان اعلام کرده بود که حمله به سلیمانی بر اساس دستورالعمل‌های دونالد ترامپ صورت گرفته است.

Screenshot Twitter | Ali Khamenie

توییتر اکانت ترامپ را با بیش از ۸۸ میلیون دنبال‌کننده تنها چند روز مانده به مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا به اتهام “ترویج خشونت” برای همیشه بست.

Leave a Reply

Your email address will not be published.