همکاری استرالیا و بریتانیا برای مقابله با حملات هکری جمهوری اسلامی


پیتر داتن، وزیر دفاع استرالیا از افزایش حملات سایبری از سوی کشورهای روسیه، چین و ایران خبر داده است. داتن گفته است که این کشور برای مقابله با حملات هکری و سایبری کشورهای یاد شده با بریتانیا همکاری خواهد کرد.

روز جمعه ۲۱ ژانویه (اول بهمن) نشست سالانه استرالیا و بریتانیا در سیدنی برگزار می‌شود. در این نشست وزیران امور خارجه و دفاع دو کشور شرکت خواهند داشت.

خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه ۲۰ ژانویه با انتشار گزارشی از سیدنی به اظهارات پیتر داتن، وزیر دفاع استرالیا پیش از برگزاری نشست سالانه این کشور با بریتانیا پرداخته است.

در این نشست بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا و همچنین لیز تراس، وزیر امور خارجه این کشور شرکت دارند. داتن در مصاحبه‌ای رادیویی گفته است که موضوع حملات سایبری به دو کشور بریتانیا و استرالیا یکی از محورهای مهم این دیدار به شمار می‌آید.

افزایش حملات سایبری

وزیر دفاع استرالیا گفته است: «هر دو کشور بریتانیا و استرالیا به گونه‌ای مداوم هدف حملات سایبری از سوی روسیه، چین، ایران و سایر کشورها واقع می‌شوند.» او تاکید کرد که این دو کشور بر آنند تا به مقابله با این حملات بپردازند.

باید یادآور شد که روسیه، چین و ایران تا کنون اتهامات مربوط به دست داشتن در حملات سایبری به کشورهای غربی را رد کرده‌اند.

مریس پین، وزیر امور خارجه استرالیا که یکی دیگر از شرکت کنندگان همایش سالانه این کشور با بریتانیا است، گفته است که دو کشور بر آنند تا فعالیت‌های خود را در امر مقابله با این حملات سایبری با یکدیگر هماهنگ کنند.

وزیر امور خارجه استرالیا گفت: «استرالیا بر آن است تا در سایه همکاری با متحدان خود نظیر بریتانیا، عاملان شروری که از تکنولوژی برای پایمال کردن آزادی و دموکراسی بهره می‌گیرند، را به چالش بکشد.»

Leave a Reply

Your email address will not be published.