بازگشت ترامپ؛ شبکه “حقیقت” آغاز به کار می‌کند


دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا، یک سال است کە حق استفاده از توییتر و فیس‌بوک را ندارد. او حالا می‌تواند بازگشت بە شبکه‌های اجتماعی را با آغاز به کار اپلیکیشن Truth Social جشن بگیرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین ایالات متحده آمریکا، یک سال است کە حق استفاده از تویتر و فیس‌بوک را ندارد، اما او می‌تواند از دوشنبه ۲۱ فوریه بازگشت خود بە شبکه‌های اجتماعی را، با آغاز به کار شبکه (Truth Social) جشن بگیرد.

انتظار می‌رود اپلیکیشن رسانه‌ی اجتماعی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا فردا در دسترس قرار گیرد.

خبرگزاری رویترز می‌نویسد، مدیر این شبکه که با نام بیلی بی شناخته می شود، در پاسخ به این سوال که آیا اپلیکیشن از روز دوشنبه در اپ استور اپل در دسترس خواهد بود گفته است : «این طرحی آزمایشی است که در آن ۵٠٠ داوطلب منتخب، اجازه استفاده چند هفته‌ای از آن را خواهند داشت.»

ماه ژانویه گزارش شده بود که شبکه‌ای به نام “حقیقت اجتماعی” از اواخر فوریه در دسترس خواهد بود. در ١۵ فوریه، دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد رئیس جمهور سابق، برای اولین‌بار تصویری از این پلتفرم را در توییتر منتشر کرد.

او نوشتە بود این اولین پست ترامپ در تروت سوشیال است. ترامپ در اولین حضور خود نوشتە بود “رئیس جمهور مورد علاقه شما به زودی برمی گردد!”.

دونالد ترامپ بعد از حمله هوادارانش به ساختمان کنگره آمریکا در ششم ژانویه سال جاری از پلت‌فرم‌های بزرگی مانند فیس‌بوک، توییتر و یوتیوب بیرون رانده شد.

 ترامپ ۷۵ ساله پس از أن اعلام کرد، با راه‌اندازی شبکه اجتماعی اختصاصی خود قصد دارد با “استبداد” شرکت‌های بزرگ فناوری مقابله کند.

ترامپ تابستان از شرکت‌های گوگل، فیسبوک، توییتر و مدیران آنها شکایت کرد، اما این شکایت موفق نبود زیرا شرکت‌های فن‌آوری خصوصی بر اساس قانون آزادی بیان می‌توانند مطالب منتشر‌شده بر روی شبکه‌های خود را کنترل کنند.

ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود در شبکه‌های اجتماعی حضوری فعال داشت. تنها در توییتر ۸۸ میلیون کاربر پیام‌های او را دنبال می‌کردند. او هنوز هم در میان محافظه‌کاران آمریکا محبوبیت دارد و چشم به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ این کشور دوخته است. برای راه‌اندازی شبکه اجتماعی اختصاصی ترامپ، یک میلیارد دلار کمک جمع‌آوری شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published.