عامل تیراندازی مرگبار تل‌آویو به دست پلیس کشته شد


اسرائيل می‌گوید، مهاجم فسطینی که با حمله به یک کافه‌بار در تل‌آویو دو نفر را کشت در تبادل آتش با نیروهای امنیتی کشته شده است. در حمله شبانه این مهاجم در مرکز این شهر دست کم ۱۰ نفر زخمی شدند.

اسرائيل می‌گوید، مهاجمی که شامگاه پنج‌شنبه ۷ آوریل (۱۸ فروردین) با تیراندازی در یک کافه‌بار در قلب شهر تل‌آویو چندین نفر را کشت و زخمی کرد در عملیات چندساعته تعقیب و جست‌وجوی پلیس کشته شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائيل (شاباک) روز جمعه اعلام کرد، مهاجم در نزدیکی یک مسجد در یافا در جنوب تل‌آویو پنهان شده بود. او پس از آن که نیروهای پلیس محل اختفایش را کشف کردند در تبادل آتش با پلیس اسرائيل کشته شد.

اسرائيل می‌گوید، مهاجم یک فلسطینی کرانه باختری رود اردن بود که شامگاه پنج‌شنبه با ورود به یک کافه‌بار در مرکز تل‌آویو شروع به تیراندازی به افراد حاضر در محل کرد.

به کانال چه خبر از ایران برای اخبار و کلیپ های بیشتر بپیوندید

در این تیراندازی دو نفر کشته و دست کم ۱۰ نفر زخمی شدند. مهاجم نیز پا به فرار گذاشت.

صدها نیروی امنیتی بلافاصله راهی محل شده و عملیات تعقیب و جست‌وجو را آغاز کردند.

به کانال چه خبر از ایران برای اخبار و کلیپ های بیشتر بپیوندید

در هفته‌‌های گذشته بارها شهروندان اسرائیل هدف حملات فلسطینی‌ها قرار گرفته‌اند. در این حملات ۱۳ نفر کشته شدند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر پیشین اسرائیل شامگاه چهارشنبه طی سخنانی در جمع هواداران خود در اورشلیم (بیت‌المقدس) دولت نفتالی بنت را “ضغیف” خواند و گفت که در ۱۲ سال نخست‌وزیری او مردم اسرائيل وضعیت امنیتی بهتری داشتند.

دولت ائتلافی بنت بعد از استعفای ناگهانی عیدیت سیلمن، عضو کنست (پارلمان) با چالش بزرگی روبرو شده است. 

سیلمن، از اعضای حزب یامینا به رهبری نفتالی بنت اختلافات اعتقادی- دینی با حزب چپ‌”مرتص” را سبب استعفای خود خوانده است.

اینک اپوزیسیون در تلاش است تا از اختلافات داخلی دولت بنت به نفع خود استفاده کند. بنیامین نتانیاهو تصمیم سیلمن برای استعفا را “شجاعانه” خوانده و گفته است، در صورتی که سیلمن به اپوزیسیون بپیوندد، از او با “آغوشی باز و احترام کامل” استقبال خواهد شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.