مظنون تیراندازی در متروی نیویورک دستگیر شد


عامل شلیک به مسافران متروی منهتن به چنگ پلیس افتاد. در حالی که ماموران بیش از ۳۰ ساعت در تعقیب او بودند، تماس تلفنی یک شهروند موجب دستگیری متهم شد. انگیزه فرانک جیمز ۶۲ ساله از این اقدام هنوز مشخص نیست.

اریک آدامز، شهردار نیویورک در کنفرانسی مطبوعاتی از دستگیری مظنون تیراندازی در مترو خبر داد و گفت او روز پنجشنبه ۱۴ آوریل در برابر دادگاه قرار خواهد گرفت. مقامات مسئول تروریستی بودن این اقدام را منتفی دانسته‌اند.

در کنفرانس اعلام شد که فردی در تماس تلفنی خبر داد که متهم در یک فست‌فود در حومه شرقی منهتن نشسته است. او پس از تیراندازی به مسافران متواری شده بود و عملیات فشرده‌ای برای پیدا کردن او در جریان بود.

متهم که فرانک جیمز نام دارد، در زمان دستگیری بدون درگیری و مقاومت تسلیم شد. هنوز اما انگیزه این اقدام روشن نیست.  

به دلیل از کار افتادن دوربین‌های مدار بسته ایستگاه مترو، عملیات پیگرد فرانک جیمز، بیش از ۳۰ ساعت طول

به کانال چه خبر از ایران برای اخبار و کلیپ های بیشتر بپیوندید

کشید. شهردار نیویورک در باره هویت فردی که نشانی را به پلیس داد، چیزی نگفت.

USA New York City Schießerei

تیراندازی در ساعات شلوغ صبح سه‌شنبه ۱۲ آوریل در محله بروکلین انجام گرفت. طبق اظهارات شهود، متهم که در گوشه عقبی واگن دوم مترو نشسته بود ابتدا ماسک گاز گذاشت و پس از باز کردن دو قوطی دودزا، به سوی مردم تیراندازی کرد و به سرعت گریخت.

پلیس در محل حادثه، وانتی را یافت که یک قبضه سلاح کمری نیمه اتوماتیک، چند خشاب، یک تبر کوچک، مایعی آتش‌زا و یک کیسه مواد محترقه در آن بود.

شهود گفته‌اند که او جلیقه و کلاه ایمنی کارگران ساختمانی را پوشیده بود.

از میان ۲۳ مجروح این تیراندازی، ده نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و باقی در زمان تلاش برای فرار یا بر اثر تنفس دود آسیب دید‌ند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.