یک سرهنگ نیروی قدس سپاه پاسداران در تهران کشته شد

سپاه پاسداران از ترور یکی از نیروهای خود با نام صیاد خدایی و با درجه سرهنگی در تهران خبر داد و اعلام کرد که او در سوریه حضور داشته است.

در اطلاعیه سپاه پاسداران بدون اشاره به جزییات این اتفاق را به گروه‌های «ضد انقلاب و عوامل وابسته به استکبار جهانی» منتسب کرد که می‌تواند اشاره به کشورهایی چون اسرائیل باشد.

عصر روز یکشنبه اول خرداد، رسانه‌های ایران از ترور یک نفر در خیابان مجاهدین اسلام کوچه خزعل خبر دادند. خیابان مجاهدین اسلام که حمله به این سرهنگ سپاه پاسداران در آن انجام شده به میدان بهارستان منتهی می شود و مجلس شورای اسلامی نیز در آن قرار دارد.

در این گزارش‌ها اعلام شد که مهاجمان سوار بر یک موتور بودند و سه گلوله به ناحیه سر و دو گلوله به دست این فرد شلیک کردند. تصاویری نیز از این فرد که سوار بر یک پراید بوده منتشر شد.

دقایقی بعد سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای از این فرد با عنوان سرهنگ پاسدار صیاد خدایی نام برد و اعلام کرد که او یکی از «مدافعان حرم» بوده است. عبارت «مدافعان حرم» برای نیروهای سپاه پاسداران در سوریه یا عراق به کار می‌رود که شاخه برون‌مرزی این نهاد موسوم به «‌نیروی قدس» هستند.

سپاه پاسداران اعلام کرد که «اقدام لازم برای شناسایی و دستگیری ضارب یا ضاربین پیش‌بینی و در حال انجام است.»

پیش از این کشتن دست اندرکاران برنامه اتمی و همچنین انفجار در تاسیسات اتمی ایران به اسرائیل منتسب شده است.

از جمله محسن فخری‌زاده، معاون وزیر دفاع و از دست اندرکاران برنامه اتمی و موشکی جمهوری اسلامی، هفتم آذر ۹۹ کشته شد.

پس از آن روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اختصاصی به نقل از مقام‌های آمریکایی و اسرائیلی نوشت که ترور محسن فخری‌زاده با استفاده از یک مسلسل که از هزاران کیلومتر آن سوتر کنترل می‌شد صورت گرفت.

در همین حال فریدون عباسی، رییس سابق سازمان انرژی اتمی، در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ اعلام کرده بود که در طول ۱۵ سال گذشته پنج انفجار «بزرگ» در تاسیسات هسته‌ای نطنز رخ داده و به جز آن انفجارهای کوچک هم انجام داده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published.