کشف اجساد ۴۶ مهاجر در یک کامیون در ایالت تگزاس آمریکا


در یک کامیون در ایالت تگزاس آمریکا اجساد دست‌کم ۴۶ مهاجر پیدا شده است. ۱۶ نفر نجات یافتند و به بیمارستان منتقل شدند. در طول ماه‌های گذشته بر شمار کسانی که با کامیون از مکزیک به ایالات متحده قاچاق می‌شوند افزوده شده است.

    

رئیس اداره آتش‌نشانی شهر سن آنتونیو واقع در ایالت تگزاس آمریکا روز دوشنبه ۲۷ ژوئن (۶ تیرماه) از کشف اجساد ۴۶ مهاجر در یک کامیون خبر داد. او گفت که ۱۶ نفر نجات‌یافته به بیمارستان منتقل شده‌اند که ۱۲ نفر آن‌ها بزرگسال و ۴ نفر کودک هستند.

چارلز هود افزود که بدن افراد نجات یافته بسیار داغ بوده است و آن‌ها در معرض هوای بسیار گرم قرار داشته‌اند. در اتاق این کامیون آب پیدا نشده است. این یک کامیون یخچالی بوده اما دستگاه خنک‌کننده خاموش بوده است.

مقامات محلی از دستگیری سه نفر در این رابطه خبر داده‌اند. ران نیرنبرگ، شهردار سن آنتونیو این رویداد را یک “تراژدی وحشتناک انسانی” خواند.

افزایش شمار عبور غیرقانونی به خاک آمریکا

این کامیون در نزدیکی بزرگراه آی-۳۵ ایالت تگزاس پیدا شده که به مرز مکزیک منتهی می‌شود. بارها پیش آمده که مهاجران جاسازی و پنهان شده در کامیون‌ها از مکزیک به آمریکا قاچاق می‌شوند. فاصله سن آنتونیو با مرز مکزیک حدود ۲۵۰ کیلومتر است.

از ماه‌ها پیش بر شمار کسانی که می‌کوشند حتی بدون مدارک معتبر از مرز مکزیک عبور کرده و وارد خاک ایالات متحده شوند، افزوده شده است. قاچاقچیان به این مهاجران وعده کمک می‌دهند که بارها عواقب مرگبار برای آن‌ها داشته است.

مارسلو ابراد، وزیر امور خارجه مکزیک روز دوشنبه ۲۷ ژوئن در رابطه با کشف ۴۶ جسد، از یک “تراژدی” سخن گفت. او اعلام کرد که کنسول مکزیک به محل این حادثه اعزام خواهد شد حتا اگر ملیت این قربانیان مشخص نشده‌ باشد.

گِرِگ ابوت، فرماندار تگزاس، رئیس‌جمهوری آمریکا را متهم می‌کنند که در سیاست مهاجرت خود و در امنیت مرزهای جنوبی سختگیری لازم را به خرج نداده است.

جمهوری‌خواهان در اپوزیسیون می‌خواهند موضوع مهاجران غیرقانونی را وارد کارزار انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا کنند که در نوامبر سال جاری برگزار می‌شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published.